Sanarium

0
1485
sanarium Gdańsk e1557212864156
sanarium Gdańsk e1557212864156

Sanarium (sauna infrared) mimo podobnej nazwy do solarium nie ma z nim nic wspólnego.

Jest to kolejna sauna, w której odpowiednie osoby mogą wziąć kąpiel. W sanarium panuje stosunkowo niska temperatura, bo około 60°C. Osoby, które borykają się z nadciśnieniem lub też problemami reumatycznymi powinni spróbować skorzystać z tej sauny.

Cała magia sauny infrared polega na promieniach IRC, czyli promieniach podczerwieni, które bardzo delikatnie działają na naszą skórę a jednocześnie głęboko działają na nasze kości ogrzewając je.

Wiele osób ma w swoich domach lampy na podczerwień, które wykorzystują przy bólach stawów, bólach reumatycznych.

Dodatki, jakie może mieć sauna na podczerwień to np. urządzenie zapewniające stały poziom wilgotności. Mogą być to olejki eteryczne powodujące przyjemniejszą kąpiel lub też światła, które możemy dobierać odpowiednio do naszego nastroju. Światło czerwone pobudza, niebieskie działa bardzo uspokajająco, zielone relaksuje, zaś żółte powoduje miły nastrój kiedy jest nas więcej.

Sanarium jest najczęstszą sauną stosowaną w gospodarstwach domowych. Jest ona stosunkowo niedroga, kupuje się kabinę, a najmniejsza może zajmować już jeden metr kwadratowy. Na takiej powierzchni wbrew pozorom możemy już zrobić sobie profesjonalną kąpiel i czuć się równie dobrze jak po sesji w SPA.

W dzisiejszych czasach domowe sanarium możemy postawić sobie wszędzie, w łazience, w pokoju, salonie czy nawet gabinecie. Profesjonalnie wykonana sauna kosztuje już od około 4 tysięcy do 14, ma świetny design oraz służy nam bardzo długo i niewiele wymaga miejsca, bo podłączamy ją tylko do gniazdka domowego o napięciu 230V. Resztę reguluje się już na panelu dotykowym w saunie.

Kąpiel w saunie wygląda podobnie do innych, należy pamiętać o tym, żeby wejść suchym. Najlepiej owinąć się w ręcznik lub jeżeli sytuacja pozwala to nago. Oczywiście należy wejść do niej nienajedzonym, ale też nie głodnym. Należy pić dużo wody i odprężyć się.
W przypadku, kiedy poczujemy się źle, szybko opuścić sanarium.

Polecamy:

Weekend spa Gdańsk