Aranżacja mieszkań pod klucz – jak urządzić małe powierzchnie mieszkaniowe?

0
809
Wykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk

Nie pozwól żeby cokolwiek Cię ograniczało! Nawet za małe mieszkanie… Zrób tak, aby czuć się komfortowo nawet mieszkając w bloku, w mieszkaniu o małym metrażu. Z pewnością nie będzie łatwo – dlatego właśnie powstał ten artykuł, w którym znajdziesz porady dotyczące projektowania małych mieszkań. 

Projektowanie mieszkań – przede wszystkim funkcjonalność

Projektując mieszkanie pod klucz, szczególnie przy małym metrażu trzeba zadbać o to, aby było w pełni funkcjonalne. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na sypialne łóżko z baldachimem, segmenty z przestronnymi wystawkami czy ozdobne meble, musimy załatwić to inaczej. W takim przypadku w grę wchodzą popularne dziś rozwiązania składane, lub projektowane do mieszkania pod wymiar. Każdy z nas słyszał o łóżku, które zmienia się w półkę, o biurkach połączonych z szafami. Kiedyś, to było coś zaskakującego, dziś to normalność. To i dużo więcej oferują firmy zajmujące się aranżacją mieszkań pod klucz. Warto zapoznać się z ich ofertą i nowoczesnymi rozwiązaniami, aby zyskać inspirację. 

Kompleksowa aranzacja wnetrz pod kluczkompleksowe remonty pod klucz GdanskMMM a xwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczWykończenie mieszkań o małym metrażu – oświetlenie

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów dobrego wykończenia mieszkań o niewielkim metrażu. Odpowiednio dostosowane lampy stwarzają iluzje powiększonego pomieszczenia oraz podkreśla jego walory estetyczne. Szczególnie w mieszkaniach o nieregularnych kształtach, jak np. poddasza można dużo osiągnąć przez odpowiednie oświetlenie. Najczęściej stosowane są wówczas halogeny dające klimatyczną poświatę na skośne ściany. 

Jakie barwy ścian wybrać podczas aranżacji mieszkań? 

Kolory ścian to równie ważny aspekt, który w połączeniu z odpowiednim oświetleniem naprawdę może zdziałać cuda. Warto raczej postawić na jasne odcienie, odpuszczając jaskrawe, wyzywające barwy. Podczas aranżacji mieszkań o małym metrażu najlepiej sprawdzają się: 

  • Jasne tonacje beżu, w tym barwy kojarzące się z ziemią,
  • Odcienie złamanej bieli (off-white), czyli biały z nutką innego koloru, najczęściej błękitu, żółci lub szarości,
  • Barwy jasnej szarości, czyli popularny dziś styl skandynawski,
  • Jasne odcienie różu, szałwii i błękitu.

wykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczwykonczenie mieszkan pod klucz Gdansk Pod kluczWykończenie mieszkania pod klucz – współpraca z firmą projektową

Porad dotyczących aranżacji małych mieszkań jest mnóstwo. Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie sami się do nich zastosować i je zrealizować. W praktyce, dużo łatwiejszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy projektowej. Dzisiejsza oferta takiego rodzaju firm jest ogromna, a specjaliści zajmują się niemal każdym zleceniem, także tymi dotyczącymi małych mieszkań. 

Przy wyborze takiej firmy warto kierować się jej wcześniejszymi realizacjami i opiniami klientów. Doświadczenie przekłada się najczęściej na wiedzę z zakresu projektowania mieszkań. Pamiętaj, że chodzi o niemałe kwoty oraz Twój późniejszy komfort. Dlatego przeanalizuj dokładnie rynek firm oferujących wykończenia pod klucz i nie spiesz się z jej wyborem.

Pod-klucz kontakt

Jeśli interesuję Cię projektowanie, aranżacja i wykończenie mieszkań pod klucz na terenie Trójmiasta zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Pod-Klucz.

aleja Grunwaldzka 223
80-266 Gdańsk
tel 695 695 656