Urlop, przyjęcie i impreza firmowa z winem w tle. Winnica Nawrot

0
1801
restauracja winnica nawrot mechelinki

Winnica Nawrot to wyjątkowy punkt na mapie Pomorza. W każdym jej zakątku można trafić na ślady pasji do wina. Są w wystroju pensjonatu, menu restauracji, ekspozycji prywatnego muzeum. Dzięki nim wakacyjny pobyt, rodzinne przyjęcie czy impreza firmowa zamieniają się w wyjątkowe doświadczenie, które pozostaje w pamięci na długo. 

Doskonała kuchnia, atrakcyjna lokalizacja, spójny, przemyślany design i jedyne w swoim rodzaju wino sprawiają, że każdy, kto odwiedzi Winnicę Nawrot, stwierdzi bez wahania, że to miejsce inne niż wszystkie.

Lokalizacja z widokiem na morze

Znajduje się na klifie w urokliwej kaszubskiej wsi Mechelinki, oddalonej o zaledwie 13 km od Gdyni. Nie ma tutaj zabytków i gwarnych uliczek. Jest za to dziewicza natura, która koi zmysły i przynosi wyciszenie turystom zmęczonym zgiełkiem wielkiego miasta. U stóp klifu ciągnie się pas złotego piasku i bezkres Morza Bałtyckiego, po lewej stronie – rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki. Niedaleko stamtąd także na molo, do przystani rybackiej i punktu startów paralotniowych. Wszystkie z tych miejsc są w zasięgu niedługiego spaceru.

winnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiwinnica nawrot mechelinkiPrywatne Muzeum Wina – jedyny taki obiekt w Polsce

Jeszcze jedna atrakcja Mechelinek znajduje się w samej winnicy. To pierwsze i jedyne w Polsce, prywatne Muzeum Wina. Właściciel obiektu Krzysztof Nawrot zebrał w nim unikatowe eksponaty, aby przybliżyć swoim gościom tradycję winiarską i wkład Polski w jej rozwój. Wśród nich można zobaczyć jedną z 72 certyfikowanych butelek z kalifornijskiej winiarni Warrena Winiarskiego SLWC. Jest także cenna XIX-wieczna rzeźba Emila Edmunda Peynota przedstawiającą winiarza i winiarkę z Szampanii. Poza tym ekspozycję wypełniają stare mapy, książki, dokumenty i kolekcja win. Zwiedzaniu może towarzyszyć degustacja tego wyrafinowanego alkoholu, pochodzącego ze starannie wyselekcjonowanych szczepów winorośli z Zielonej Góry.

muzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkimuzeum wina winnica nawrot mechelinkiRestauracja w winiarskim klimacie

Klimatyczne piwnice winnicy to jednak niejedyne miejsce, gdzie można spróbować wina. Zajmuje ono ważne miejsce także w menu restauracji. Dodaje wybornego smaku serwowanym tu potrawom: wykwintnie przyrządzonym rybom, daniom mięsnym, słodkim deserom, które łączą tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na sztukę kulinarną. O tym, że wina w tym miejscu nie brakuje, przekonuje również sam wystrój lokalu. Beczki na wino zostały wykorzystane do budowy baru i półek. Butelki i drewniane tabliczki z nazwami popularnych win posłużyły za nietuzinkową dekorację. Uzupełniają je motywy marynistyczne: ogromnych rozmiarów akwarium i wizerunki ryb śródlądowych, nawiązujące do położenia winnicy. Nietrudno tu o romantyczną atmosferę podczas kolacji we dwoje oraz zachętę do biesiadowania w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

restauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkiPrzyjęcia z winem w tle

Niebanalny design, ciekawe menu i najlepsze polskie wino nadają wyjątkowy nastrój także większym spotkaniom przy stole i na parkiecie. To miejsce z duszą, odpowiednie zarówno do organizacji dużych przyjęć rodzinnych lub wydarzeń firmowych na ponad 100 osób, jak i kameralnych imprez. Z myślą o tych pierwszych powstała przestronna sala główna, o drugich – Piwniczka Wina z klimatycznym wnętrzem i prywatną atmosferą. Z powodzeniem można tu urządzić wesele, chrzciny, przyjęcie komunijne, urodziny lub integrację i wigilię firmową w nietuzinkowym stylu. Dzięki indywidualnemu podejściu personelu każde z tych wydarzeń zyska niepowtarzalny charakter i zostanie przeprowadzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

restauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinkirestauracja winnica nawrot mechelinki

Noclegi z widokiem na morze

Gościnna atmosfera, położenie niemal nad samym morzem i bogate menu sprawiają, że w Winnicy Nawrot chce się zostać na dłużej. Do dyspozycji gości jest 13 przytulnych pokoi z łazienką. Oferują one zaciszne warunki, kameralną atmosferę i wysoki komfort wypoczynku. W niektórych można rozpocząć dzień od spojrzenia na Zatokę Gdańską i zakończyć go na tarasie z lampką wina w dłoni. To świetna baza wypadowa do odkrywania uroków okolicy. Potrzeba zaledwie kilku minut, aby dostać się stamtąd na molo, do punktu widokowego i na plażę. Niecałą godzinę zajmuje z kolei spacer do rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki.

pensjonat winnica nawrot mechelinki noclegipensjonat winnica nawrot mechelinki noclegi

pensjonat winnica nawrot mechelinki noclegipensjonat winnica nawrot mechelinki noclegipensjonat winnica nawrot mechelinki noclegipensjonat winnica nawrot mechelinki noclegipensjonat winnica nawrot mechelinki noclegi

Warto odwiedzić to miejsce, w którego murach zapisała się miłość do wina i okolicznej natury. I choć picie szlachetnego alkoholu jest dozwolone dopiero od lat 18, to progi Winnicy Nawrot są otwarte dla każdego bez względu na wiek.

Polecamy:

pizza na telefon kraków podgórze