Popularne kierunki studiów wybierane przez kobiety

0
71
studia Gdynia wsaib
studia Gdynia wsaib

Jak zaobserwowano na przestrzeni lat, wybór kierunku studiów bywa niekiedy zależny od płci. Do niedawna najczęściej wybierane przez kobiety były kierunki pedagogiczne i humanistyczne. Panie częściej decydowały się na studia na uczelniach artystycznych np. ASP kierując się bardziej pasją i zainteresowaniami niż myśleniem o karierze zawodowej.

uczelnie wyższe Gdynia wsaib

Z biegiem czasu jednak sytuacja się zmienia, młode kobiety tuz po maturze bardzo często mają zaplanowaną edukację na najbliższe lata oraz plan rozwoju zawodowego w konkretnej dziedzinie.

Wciąż rozwijający się rynek pracy i wymagania pracodawców sprawiają, że kobiety coraz częściej potrzebne są w nowoczesnych branżach takich jak: e-commerce, project manager czy community manager.

wsaib uczelnie wyższe Gdynia

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne uczelnie z bogatą ofertą studiów I i II stopnia, ale również kierunków podyplomowych, które pozwalają na rozwój umiejętności w konkretnej branży.

Najbardziej obleganą, prestiżową uczelnią w Trójmieście jest WSAiB we Gdyni. Z każdym rokiem studia zaczyna tu coraz więcej pań.

Uczelnia wyższa Gdynia WSAiB

studia Gdynia wsaib

Jeśli chodzi o studia licencjackie to do najczęściej wybieranych kierunków należą tu management, studia menadżersko – prawne oraz finanse i rachunkowość.

Panie bardzo często decydują się również na studia prawnicze, natomiast wśród oferty studiów podyplomowych, w ostatnich latach prawdziwe oblężenie przeżywają kierunki takie jak HR business partner, marketing i PR w internecie oraz prestiżowe studia MBA Project Management.

wyższe uczelnie Gdynia wsaib

Ten ostatni kierunek daje naprawdę duże możliwości na rynku pracy i jest doceniany przez nowoczesne korporacje.
Studia MBA to szansa na atrakcyjne staże, nawiązanie wartościowych znajomości biznesowych i nabycie umiejętności docenianych na nowoczesnym rynku pracy.

Studia Gdynia WSAiB

studia magisterskie Gdynia wsaib

Jak mówią specjaliści, wybory współczesnych kobiet dotyczące nauki i pracy są ich drogą do niezależności. W tym temacie widzimy już wielki postęp, ale dużo zmian jeszcze przed nami. Zwykło się mówić, że pieniądze szczęścia nie dają – może jest w tym wiele prawdy, ale nie można zaprzeczyć, że dają one coś, bez czego nie sposób być wolnym człowiekiem – wybór, a co za tym idzie możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu.

WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU

IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI

ul. Kielecka 7

81-303 Gdynia

 

REKRUTACJA

tel.58 660 74 10

e-mail: rekrutacja@wsaib.pl

 

REKTORAT

tel.58 660 74 00

e-mail: rektorat@wsaib.pl

 

Polecamy:

Studia Gdynia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here