Klub sportowy Cracovia stosuje maski antysmogowe

0
708
Respro Cracovia2 maska antysmogowa
Respro Cracovia2 maska antysmogowa

respro maski antysmogowe

Cracovia – klub grający w Lotto Ekstraklasie – postanowił zadbać o zdrowie swoich zawodników wyposażając ich w maski antysmogowe jednego z najlepszych producentów – firmy ResproMarka zaprojektowała specjalną serię masek antysmogowych w klubowych barwach. Jest to pierwsza  taka współpraca w Europie.  Respro to firma przodująca w produkcji masek chroniących przed zanieczyszczeniami powietrza. Została założona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie do tej pory odbywa się produkcja.

W ofercie firmy znajdują się maski codziennego użytku, a także wersje specjalistyczne – dla sportowców, motocyklistów, rowerzystówWiadomo, że smog jest problemem w wielu polskich miastach. Kraków znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych obszarów kraju. W okresie jesienno – zimowym zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę wysokie, a normy dotyczące pyłów PM2,5 i PM10 są bardzo często  przekroczone o kilkaset procent.

Problem zauważa coraz więcej osób, które decydują się na zakup masek antysmogowych czy domowych oczyszczaczy powietrza. Dobra wiadomość np. dla kibiców jest taka, że maski w barwach Cracovii trafią również do otwartej sprzedaży i można będzie je kupić w sklepie klubowym. Pomysł masek dla piłkarzy z pewnością zasługuje na uwagę i powinien być propagowany również w innych klubach czy dyscyplinach sportowych.

Zawodnicy nierzadko spędzają na zewnątrz kilkanaście godzin tygodniowo, dlatego maski antysmogowe to dobre rozwiązanie i ochrona dróg oddechowych przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Maski Respro cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko pojedynczych klientów, ale także  firm, które chcą dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Uważamy, że to bardzo dobry trend. Pracodawcy powinni brać odpowiedzialność za zdrowie osób, które zatrudniają – bez względu na to czy chodzi o sport czy inna branżę, jest to bardzo ważny temat i należy go jak najczęściej poruszać.