Domy szkieletowe – budownictwo przyszłości

0
1638
Domy drewniane szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 3
Domy drewniane szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 3

Drewniane domy szkieletowe stają się coraz bardziej popularne. Rosnące zainteresowanie taką technologią wynika z jej wielu zalet – m.in. z faktu, że można je budować o każdej porze roku w bardzo krótkim czasie.

Domy szkieletowe stawiane są niemal w standardzie fabrycznym, a gotowe „pod klucz” są nawet w ciągu trzech miesięcy. Elementy, z jakich  składa się cała konstrukcja – ściany, więźba, strop – przygotowywane są w fabryce. Kiedy wszystko jest skompletowane następuje montaż na wyznaczonym fundamencie – już na placu budowy.

Nazwa – „dom szkieletowy” wiąże się z tym, że całość wykonywana jest z gotowych prefabrykatów. Technologia taka daje wiele możliwości, które stanowią o jej przewadze nad tradycyjnymi domami murowanymi.

Wśród wielu zalet budownictwa szkieletowego wymienić można fakt, że są łatwiejsze do zaprojektowania oraz do wykonania w standardzie domów pasywnych, czyli energooszczędnych.

Domy szkieletowe są ponadto bardzo trwałe, a ich konstrukcja pozwala na dowolną rozbudowę. Dzięki temu, że domy drewniane są lżejsze niż murowane, teren budowy będzie mniej uszkodzony niż w przypadku stawiania konstrukcji murowanej.

Kwestią nad którą zastanawia się wielu inwestorów jest izolacyjność cieplna. O to również nie trzeba się martwić, ponieważ praktycznie nie ma różnic w możliwości ocieplenia domu murowanego i drewnianego. Dodatkowe ciepło gwarantuje ponadto izolacja wewnętrzna specjalną membraną.

Korzystną cechą budownictwa szkieletowego jest także możliwość wyciszenia konstrukcji. Niewielka masa powierzchniowa świetnie tłumi dźwięki, a oprócz tego zawsze można zastosować dodatkową izolację akustyczną.

Jeśli chodzi o wykończenie pod klucz, to konstrukcja szkieletowa daje możliwość szybszego zakończenia wszelkich prac, a co za tym idzie również szybszego zamieszkania. Osoby, którym zależy na jakości i szybkim czasie realizacji, z pewnością powinny wziąć pod uwagę taki typ budownictwa.

 Interesuje Cię drewniany dom szkieletowy? Poznaj firmę Omega Home <TUTAJ>