Dobre sznurówki elementem wygodnego treningu

0
701
Sznurówki sznurowadła silikonowe Hickies 2
Sznurówki sznurowadła silikonowe Hickies 2

Podczas uprawiania sportu – bez względu na dyscyplinę, ważna jest nasza wygoda. W tym celu wybieramy odpowiednią odzież- nakrycie głowy dostosowane do pory roku, oddychającą bieliznę zapobiegającą nadmiernemu poceniu, termoaktywne koszulki, kurtki i spodnie no i oczywiście wygodne obuwie.

Buty to szczególnie ważny temat dla biegaczy. Rozmiar, krój, waga – wszystko tutaj odgrywa istotną rolę.

Oprócz wyżej wymienionych elementów,  bardzo duży wpływ na komfort w trakcie treningu biegowego, mają sznurówki. Przy zakupie obuwia, warto więc zwrócić na nie uwagę lub ewentualnie wymienić te, które dostajemy w zestawie na lepsze – jeśli takie znajdziemy.

Sznurówki sznurowadła elastyczne Hickies 4

Osoby preferujące aktywny styl życia, szczególnie maratończycy, coraz częściej  polecają silikonowe sznurówki sportowe.

Można powiedzieć, że jest to rewolucyjny wynalazek, ponieważ sznurowadeł tych nie trzeba wiązać, a raz założone umożliwiają pokonanie długich dystansów bez konieczności poprawiania i ponownego zakładania.

Sznurowadła do butów sportowych to nowoczesny system, dzięki którym but idealnie przylega do stopy, dostosowując się do nawet bardzo intensywnego ruchu.

Sznurówki sznurowadła elastyczne Hickies 3

Ten przemyślany patent pozwala wyeliminować problemy takie jak: zbyt silny ucisk na grzbiecie stopy, otarcia, a nawet rany.

Nie trzeba również martwić się rozwiązanym butem, który wymusza postój- co jest szczególnie irytujące w trakcie zawodów.

Silikonowe sznurowadła są bardzo łatwe w zakładaniu i można je zapinać na wiele różnych sposobów.

Poza stroną funkcjonalną, zaletą jest także ciekawy design przyciągający uwagę i pozwalający wyróżnić się z tłumu.

Sznurówki sznurowadła elastyczne Hickies 2

Duży wybór kolorów, a nawet egzemplarze z kryształkami Swarovskiego, to niezła gratka dla miłośników modowych nowinek.

Osoby, które lubią funkcjonalne i estetyczne rozwiązania w sporcie, powinny koniecznie spróbować  sznurówek silikonowych w swoich butach.

Bieganie z nimi to czysta przyjemność, a rekordy czasowe są łatwiejsze do pobicia z uwagi na brak przymusowych postojów.