Dlaczego warto wybrać silikonowe sznurówki do swoich butów?

0
2237
Sznurówki sznurowadła elastyczne Hickies 2
Sznurówki sznurowadła elastyczne Hickies 2

Kupując buty zwykle zwracamy uwagę na podstawowe elementy takie jak rozmiar, tworzywo z jakiego są wykonane, kolor czy krój. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bardzo ważne są także sznurowadła. Od nich w dużej mierze zależy wygoda, dopasowanie buta do stopy oraz bezpieczeństwo.

Jeśli sznurowadła są za długie lub materiał z jakiego je wykonano sprawia, że często się rozwiązują, istnieje spore ryzyko potknięcia i upadku co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci i osób starszych.

Sportowcy z źle dopasowanymi sznurówkami muszą często przerywać trening lub borykają się z otarciami. Istnieje wiele czynników, na które bezpośrednio wpływa wiązanie obuwia, dlatego warto próbować jak najwygodniejszych rozwiązań.

Silikonowe sznurówki

Rewolucją w wiązaniu obuwia stały się w ostatnim czasie sznurowadła silikonowe. W krótkim okresie zdobyły wielu zwolenników – szczególnie wśród osób preferujących aktywny tryb życia. Silikonowe sznurówki to innowacyjny system, dzięki któremu po jednorazowym ich założeniu nie musimy nic poprawiać.

Produkt ma wiele zalet, dzięki którym każdy powinien go wypróbować.

Wśród najważniejszych wymienić można:

  • Łatwość zakładaniasznurowadła, a w zasadzie specjalne zapięcia są bardzo łatwe w założeniu, nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności,
  • Brak konieczności poprawiania – raz założone sznurówki pozostają na swoim miejscu – nie trzeba ich ponownie wiązać, poprawiać, ani „demontować” przy zdejmowaniu butów,
  • Elastycznośćsilikonowe sznurowadłaelastyczne dzięki czemu but dostosowuje się do kształtu stopy nawet w trakcie intensywnego ruchu – np. w trakcie biegania,
  • Bezpieczeństwosznurówki silikonowe nie rozwiązują się dlatego nie ma ryzyka potknięcia i upadku, co jest ważne szczególnie dla dzieci i osób starszych,
  • Oryginalny wyglądsznurowadła wyglądają niepowtarzalnie stając się wyjątkową ozdobą butów. Istnieje wiele wariantów kolorystycznych, a nawet modele z kryształkami Swarovskiego.

Osoby które cenią wygodę, niepowtarzalny styl oraz lubią aktywnie spędzać czas,  z pewnością będą zadowolone z tego innowacyjnego rozwiązania. Jak widać nawet proste i sprawdzone produkty można jeszcze udoskonalić, tak aby zwiększyć komfort użytkowania. Tych, którzy muszą przekonać się na własnej skórze, zachęcamy do zakupy i przetestowania.