Światło dla Pokoju – dołącz do akcji!

0
765
forest 3194475 1920
forest 3194475 1920

Każdy kto chce wyrazić swój sprzeciw  ludzkiemu cierpieniu wywołanemu przez wojnę, może dołączyć do akcji Światło dla Pokoju – Edukacja dla Przyszłości.

Jest to idea zapoczątkowana przez  Wojciecha Kodłubańskiego – prawnika i społecznika oraz Annę Somorowską – dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urszulę Ciołeszyńską – reprezentującą europejską sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Obie Panie postanowiły, że ideę powinny wesprzeć przede wszystkim kobiety i matki – w tym celu napisany został list do kobiet w Polsce i na świecie, który sprawił, że akcja zyskała poparcie  kilkuset pań.  W ramach przesłania ?Chcemy pokoju!? do pomysłu dołączyły liczne organizacje polskie i międzynarodowe.

Symbolem  Światło dla Pokoju – Edukacja dla Przyszłości – jak sugeruje nazwa, będzie wspólne palenie świec w wyznaczonych miejscach i określonym czasie. Oprócz tego na przestrzeni wielu miesięcy, odbywać się będą różne wydarzenia, szkolenia i seminaria w kraju i za granicą.

Akcja rozpocznie się 9 maja, kiedy  w Moskwie będzie trwała parada wojskowa gloryfikująca siłę i przemoc. O godzinie 12:00 w południe na Placu Piłsudskiego na znak pokoju wypuszczonych zastanie setki białych gołębi. Tego samego dnia o godzinie 19:00 w Wilanowie na Plaży Miejskiej zapalone zostanie Światło dla Pokoju: setki świeczek ustawionych w wielki napis POKÓJ/PEACE.
Symboliczne palenie świateł odbędzie się jeszcze  1 czerwca- w ramach akcji – Europa Światło dla Pokoju – znicze będą palone we wszystkich stolicach Europy oraz 1 września- na pamiątkę 70 mln ofiar II wojny światowej- zapalonych będzie 70 mln zniczy na całym świecie.

Zakończenie  akcji przypada na lipiec 2016 roku– dokładnie w dniu obchodów Światowych Dni Młodzieży podczas spotkania z papieżem Franciszkiem.

Oprócz wymienionych wyżej wydarzeń, w każdym miesiącu realizowane będą liczne spotkania edukacyjne – przede wszystkim w Warszawie i Krakowie. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie swiatlodlapokoju.org.

Wszystkich, którzy chcą realizować swoje marzenia i plany w atmosferze pokoju i bezpieczeństwa – zapraszamy do przyłączenia się do akcji! Zapalmy Światło dla Pokoju!