Kaszuby – idealne miejsce na majówkę

0
1613
noclegi na Kaszubach

Długi majowy weekend to przedsmak wakacji i czas, na który z utęsknieniem czeka każdy z nas. Grillowanie na świeżym powietrzu, rodzinne wycieczki, spacery, przejażdżki rowerowe – pomysłów na spędzanie wolnych dni jest mnóstwo – wystarczy tylko wybrać odpowiedni miejsce.

Pensjonat na Kaszubach

pensjonat na kaszubach mieta i woda
Rejonem, który od lat cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na swoje piękne położenie oraz wiele możliwości aktywnego wypoczynku są Kaszuby. Liczne jeziora, piękne lasy, łąki i pola to krajobraz, który sprzyja relaksowi i regeneracji sił, a piękno przyrody zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kaszuby to przede wszystkim różnorodność, dlatego każdy znajdzie tu miejsce idealne dla siebie. Bez względu na to czy chcemy odpocząć w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku, czy aktywnie spędzać czas i być w centrum wydarzeń – Kaszuby dają nam taką możliwość.

Atrakcje turystyczne Sopot

majówka na kaszubach mieta i woda

Pierwsza grupa osób lepiej będzie się czuła w zacisznych zakątkach np. we Wdzydzach Tucholskich, natomiast zwolennicy zabaw i typowo turystycznych atrakcji mogą wybrać Kościerzynę czy Szymbark. Ci, którzy pierwszy raz zamierzają wybrać się na Kaszuby powinni zobaczyć kilka ważnych obiektów w tym rejonie.

Miejsca warte odwiedzenia to m.in.:

  • Domek do góry nogami i najdłuższa deska świata w Szymbarku,
  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich,
  • Skansen we Wdzydzach Kiszewskich,
  • Wdzydzki Park Krajobrazowy,
  • Wieża widokowa w Wieżycy,
  • Kolegiata w Kartuzach,
  • Zamek w Bytowie,
  • Muzeum Zachodniokoszubskie,
  • Muzeum Kaszubskie w Kartuzach,
  • Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie.

pokoje na kaszubach mieta i woda

Osoby chcące aktywnie wypocząć mogą skorzystać z pięknych szlaków spacerowych i rowerowych, wypożyczalni kajaków czy szkółek jazdy konnej. Ci, którzy chcą się zaszyć w lesie i zapomnieć o całym świecie mają do wyboru mnóstwo ofert noclegowych – domków, pensjonatów, pokoi w kwaterach prywatnych, pól namiotowych, kampingów itp.

Majówka na Kaszubach Wdzydze Tucholskie

osrodek wypoczynkowy mieta i woda

Kaszuby to również pyszna regionalna kuchnia, dlatego warto wybrać się do tutejszych gospod i restauracji żeby skosztować typowych kaszubskich dań. Planując majówkę  w tym rejonie Polski, możemy mieć pewność, że będzie to wyjątkowy czas w wyjątkowym miejscu, a każdy bez względu na swoje potrzeby i upodobania znajdzie tu coś dla siebie.