Witomino – wciąż rozwijająca się dzielnica Gdyni

0
1292
witomino
witomino

Gdynia – Witomino to dzielnica o wielu zaletach. Niewątpliwie stworzona jest dla osób, które chcą mieć kontakt z przyrodą, ponieważ jej lokalizacja sprawia, że z niemal każdego miejsca można dojść pieszo do lasu zaledwie w kilka minut. Administracyjnie, Witomino dzieli się na dwie części – Witomino Radiostacja i Witomino Leśniczówka, a granicę pomiędzy nimi stanowi ulica Małokacka i Chwarznieńska.

witomino

Mimo, że dzielnica kojarzy się jedynie z blokami z wielkiej płyty, nie brakuje tu domów jednorodzinnych oraz ogródków działkowych, które urozmaicają krajobraz.

Dzielnica wciąż się rozwija i realizowane są tu nowe inwestycje – w trakcie powstawania jest m.in. nowoczesne osiedle Słoneczna Zatoka przy ul. Słonecznej.

Nowa mieszkania Gdynia Witomino

mieszkania gdynia witomino słoneczna zatoka (2)

Wraz z jego budową, rozwija się też lokalna infrastruktura – wokół znajdują się sklepy, punkty usługowe, przedszkola, szkoła, placówki medyczne i kościół. Nie brakuje również miejsc do sportu i rekreacji – takich jak boiska, place zabaw czy basen. Z pewnością miejsc takich będzie przybywać, tak aby zapewnić komfort zarówno nowym jak i dotychczasowym mieszkańcom Witomina.

mieszkanie 1 pokojowe słoneczna zatoka gdynia witomino (2)

Wśród nowych inwestycji wymienić można m.in. rozbudowę żłobka przy ul. Uczniowskiej, który pomieści dodatkowo 80 dzieci.
Zmodernizowana placówka będzie otwarta już na początku przyszłego roku, a prace pochłoną 5 mln zł, z czego 3,2 mln wyłoży miasto w ramach programu ?Maluch+?.

mieszkania na witominie słoneczna zatoka (2)

W Witominie powstaje również centrum sąsiedzkie przy skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Chwarznieńskiej.

  • Znajdą się w nim m.in.
  • świetlica,
  • osiedlowa kawiarnia,
  • sale do zajęć fizycznych i plastycznych
  • filia biblioteki.

Nowoczesna przestrzeń z pewnością umili czas mieszkańcom i stanie się okazją do sąsiedzkiej integracji. Obiekt będzie gotowy w 2020 roku i będzie kosztował 3,6 mln zł. W dzielnicy podnoszone są cały czas standardy bezpieczeństwa – szczególnie na drogach. Miasto inwestuje w tzw. spowalniacze, m.in. przy szkołach, tak aby dzieci mogły bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

mieszkanie 1 pokojowe słoneczna zatoka gdynia witomino (3)

Do końca 2019 roku w Witominie powstanie też nowy komisariat Policji, który znacznie usprawni jej pracę. Nowa siedziba będzie znajdowała się przy skrzyżowaniu ulic Staniszewskiego i Chwarznieńskiej.

mieszkania na witominie słoneczna zatoka (1)

Jak widać, dzielnica cały czas się rozwija, dostosowując się do potrzeb obecnych i przyszłych mieszkańców. Realizowane inwestycje z pewnością podniosą komfort życia i zwiększą atrakcyjność tej części Gdyni.