Egzotyczne zwierzęta na Kaszubach? Poznaj tutejszy Park Edukacyjny i zapewnij rozrywkę całej rodzinie!

0
2155
kaszuby Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje
kaszuby Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje

Rodzinny wypad na Kaszuby wcale nie musi oznaczać wycieczki utartymi już szlakami. Zwiedzanie muzeów, skansenów i innych popularnych obiektów, nie dla wszystkich stanowi ciekawą rozrywkę, na szczęście region oferuje dużo więcej atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jedną z nich jest bez wątpienia Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Powodów, dla których warto tu przyjechać jest naprawdę wiele. Głównym z nich są oczywiście zwierzęta sprowadzone z różnych zakątków świata.

Atrakcje na Kaszubach – Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby

Wielkie węże, jaszczurki, kolorowe papugi, rybki w ogromnym akwarium, zaciekawią małych i dużych, a wszechwiedzący przewodnik zdradzi tajniki ich życia.

atrakcje na kaszubach Zoo Kaszuby Egzotyczne Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje na kaszubach

Odważni mogą nawet dotknąć wybranego zwierzaka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie! Dzieci spragnione kontaktu ze bardziej udomowionymi pupilami, mają okazję nakarmić i pogłaskać króliki oraz świnki morskie znajdujące się w specjalnej zagrodzie.

Od czerwca 2017 – Zoo Egzotyczne Tuchlino zostanie poszerzone o papugarnię – zobaczymy tu np. rzadki okaz – australijską papugę Lorysę górską!

kaszuby-Zoo-Egzotyczne-Kaszuby-atrakcje

Atrakcją są również mówiące papugi i wielka wystawa akwarystyczna przedstawiająca florę i faunę regionalnych jezior. Jak widać nie trzeba być płetwonurkiem, żeby poznać podwodne życie tutejszych ryb i przepięknej roślinności.

Na terenie Parku wybrać się można również do nowoczesnego kina 3D i sklepu zoologicznego z pamiątkami. Tych, którzy po kilkugodzinnym zwiedzaniu zgłodnieli, zaprasza restauracja Ara serwująca pyszne posiłki.

Na zewnątrz znajduje się plac zabaw dla dzieci, większe grupy mogą skorzystać z miejsca na ognisko, a chyba nic nie nastraja pozytywniej niż wspólne biesiadowanie przy ogniu z dźwiękami egzotycznych zwierząt w tle.

Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby – Atrakcje na Kaszubach

Osoby, które martwią się nie zawsze dopisującą pogodą, mogą być spokojne. Niewątpliwą frajdą dla dzieci i udogodnieniem dla rodziców jest małpi gaj oraz specjalnie wydzielona strefa dla maluchów do lat 5.

atrakcje kaszuby atrakcje zoo

Kiedy najmłodsi szaleją, rodzice mogą chwilę odpocząć, porozmawiać i napić się kawy, bo te atrakcje znajdują się na terenie nowoczesnego, zadaszonego i klimatyzowanego kompleksu. Przyjechać tu można nawet w pochmurny, deszczowy dzień bez obaw, że zmokniemy i będzie nam zimno.

Bardzo opłacalnym wariantem jest zorganizowanie wycieczki grupowej – można wtedy liczyć na zniżki i inne udogodnienia. Atutem Zoo jest również jego lokalizacja – mieszkańcy Trójmiasta mają tu naprawdę blisko, a ilość atrakcji pozwala na zaplanowanie w Parku całego dnia.

Jeśli szukacie pomysłu na ciekawie spędzony weekend, planujecie urlop w tych okolicach i chcecie połączyć zabawę z edukacją swoich pociech, Zoo Egzotyczne Kaszuby powinno znaleźć się na liście obiektów obowiązkowych do odwiedzenia!