Wybielanie zębów

0
1163
 foc5396
foc5396

Każdy z nas zgodzi się, że jeśli ktoś ma ładne i zadbane zęby, od razu lepiej wygląda. Dzięki ładnym zębom, nie wstydzimy się szczerego uśmiechu i lepiej nas postrzegają inni.

Wybielanie zębów jest dzisiaj bardzo popularne, choć jest parę rzeczy, o jakich powinniśmy wiedzieć.

Rodzaje wybielania: stomatolog lub też w domu. Wybielanie zębów może być mechaniczne lub fizyczne.

Mechaniczne wybielanie zębów jest przeważnie metodą domową. Polega na ścieraniu i usuwaniu płytki nazębnej ze szkliwa. Używamy do tego szczoteczki i specjalnej pasty.  Większość z past mają sodę oczyszczoną, ale można maczać pastę w sodzie oczyszczonej i czyścić nią zęby. Efekty są, jednak krótkoterminowe. Profesjonalna pasta, jaką możemy dostać w aptece to np. Elgydium. Trzeba jednak pamiętać, że pasta ta nie ma fluoru, więc nasze zęby stają się podatniejsze na próchnicę i bardziej wrażliwe.

Kolejna metoda, tym razem chemiczna to płukanie płynem z wodą utlenioną. Dodajemy do szklanki wody dwie łyżeczki H2O2 (wodę utlenioną) i płuczemy jamę ustną. Są jeszcze inne metody, jak np. wybielanie zębów cytryną. To też się sprawdza chociażby w kuchni, bo sama cytryna powoduje, że warzywa i owoce nie czernieją, jednak w przypadku zębów może ona agresywnie działaś na szkliwo zębów, zniszczyć je i spowodować dużą wrażliwość na próchnicę.  Najskuteczniejsze choć nie tak trwałe jak w gabinecie to woda utleniona i dobra, profesjonalna pasta do zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym odbywa się na wiele sposobów. Przede wszystkim niektóre gabinety proponują pakiety: profesjonalne czyszczenie + wybielanie + fluoryzacja. Należy pamiętać, że nie każdy może mieć wybielane zęby. Jeśli postanawiamy sobie zrobić to dokładnie, należy wyleczyć wszystkie zęby.

Wybielanie zębów, jakie ma w ofercie każdy gabinet stomatologiczny to wiele zabiegów jak: naświetlanie specjalną lampą, nakładki na noc, nakładki na dzień, wybielanie zębów laserem.