Wybielanie zębów

7
960
 foc5396
foc5396

Każdy z nas zgodzi się, że jeśli ktoś ma ładne i zadbane zęby, od razu lepiej wygląda. Dzięki ładnym zębom, nie wstydzimy się szczerego uśmiechu i lepiej nas postrzegają inni.

Wybielanie zębów jest dzisiaj bardzo popularne, choć jest parę rzeczy, o jakich powinniśmy wiedzieć.

Rodzaje wybielania: stomatolog lub też w domu. Wybielanie zębów może być mechaniczne lub fizyczne.

Mechaniczne wybielanie zębów jest przeważnie metodą domową. Polega na ścieraniu i usuwaniu płytki nazębnej ze szkliwa. Używamy do tego szczoteczki i specjalnej pasty.  Większość z past mają sodę oczyszczoną, ale można maczać pastę w sodzie oczyszczonej i czyścić nią zęby. Efekty są, jednak krótkoterminowe. Profesjonalna pasta, jaką możemy dostać w aptece to np. Elgydium. Trzeba jednak pamiętać, że pasta ta nie ma fluoru, więc nasze zęby stają się podatniejsze na próchnicę i bardziej wrażliwe.

Kolejna metoda, tym razem chemiczna to płukanie płynem z wodą utlenioną. Dodajemy do szklanki wody dwie łyżeczki H2O2 (wodę utlenioną) i płuczemy jamę ustną. Są jeszcze inne metody, jak np. wybielanie zębów cytryną. To też się sprawdza chociażby w kuchni, bo sama cytryna powoduje, że warzywa i owoce nie czernieją, jednak w przypadku zębów może ona agresywnie działaś na szkliwo zębów, zniszczyć je i spowodować dużą wrażliwość na próchnicę.  Najskuteczniejsze choć nie tak trwałe jak w gabinecie to woda utleniona i dobra, profesjonalna pasta do zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym odbywa się na wiele sposobów. Przede wszystkim niektóre gabinety proponują pakiety: profesjonalne czyszczenie + wybielanie + fluoryzacja. Należy pamiętać, że nie każdy może mieć wybielane zęby. Jeśli postanawiamy sobie zrobić to dokładnie, należy wyleczyć wszystkie zęby.

Wybielanie zębów, jakie ma w ofercie każdy gabinet stomatologiczny to wiele zabiegów jak: naświetlanie specjalną lampą, nakładki na noc, nakładki na dzień, wybielanie zębów laserem.

7 KOMENTARZE

  1. Byłam na wybielaniu lampą w gabinecie Perfect Smile na Suchaninie i musze powiedziec ze jestem mile zaskoczona efektem. Po ok 1,5 h wyszlam z gabinetu z o wiele bielszymi zabkami. Pierwsze dwa dni troche reagowaly na zimno ale poza tym super! Polecam ten gabinet.

  2. Byłam w polecanym na tej stronie gabinecie na suchaninie i zdecydowanie polecam tak tak tak- nigdzie u stomatologa nie spotkałam się z tak profesjonalnym podejściem do pacjenta! Cenowo też OK! Pozdrawiam!

  3. Już jakiś czas temu byłam na wybielaniu i też mnie bolały zęby przez pierwsze kilka dni, a później już było normalnie. Teraz mam białe i ładne zęby:)

  4. Byłam na wybielaniu lampą w gabinecie Perfect Smile na Suchaninie i musze powiedziec ze jestem mile zaskoczona efektem. Po ok 1,5 h wyszlam z gabinetu z o wiele bielszymi zabkami. Pierwsze dwa dni troche reagowaly na zimno ale poza tym super! Polecam ten gabinet.
    +1

  5. ostatnio trafiłam na pogotowie stom i jestem mega happy. Profeska i fajni ludzie. Mają poczucie humoru w całym moim bólu. Lubię ich

  6. […] Wybielanie zębów sposobem natychmiastowym, czyli w gabinecie może być robione tylko przez stomatologa. Zanim rozpocznie się właściwy zabieg, pacjent powinien podjąć się profesjonalnemu oczyszczaniu zębów. Oczyszczane zębów z zastosowaniem spacjalnej pasty ścierającej szkliwo. Aby ochronić dziąsła przed uszczerbkami, dentysta gdańsk smaruje je światłoutwardzalnym żelem. Następnie otacza zęby pacjenta specjalnym preparatem o zawartości 30 % nadtlenku wodoru. Warto zaufać profesjonalnemu dentyście, jednym z nich jest niewątpliwie stomatolog. Zazwyczaj rozprowadza się go tylko na tę część uzębienia, która ma być rozjaśniona, czyli do przedtrzonowców. Następnie stomatolog przechodzi do naświetlania dziwnym niebieskim światłem lampy LED, które zajmuje około 20 minut. Wybielanie zębów Gdańsk naświetlania ? każda z nich jest poprzedzona wyczyszczeniem poprzedniego materiału i kolejnym smarowaniem żelem oraz preparatem. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj