Studia podyplomowe dla kobiet

0
910
studia podyplomowe gdynia
studia podyplomowe gdynia

Z przeprowadzonych badań wynika, że w ciągu ostatnich lat nastąpiły znaczące zmiany w hierarchii wartości kobiet. Dla wielu z nich to właśnie wykształcenie i kariera zawodowa osiągnęły znaczenie priorytetowe. Dlatego też coraz więcej kobiet stawia na wykształcenie i decyduje się na studia zaoczne lub podyplomowe. Z opinii wynika, że dla wielu z nich jest to szansa poniesienia swoich kwalifikacji, uzyskania awansu lub przebranżowienie się na inną specjalizację.

Jak wynika z danych zebranych przez portal rynekpracy.pl w zeszłym roku aż 83% badanych kobiet i mężczyzn planowało w ciągu najbliższych 12 miesięcy podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe poprzez różnego rodzaju kursy, szkolenia czy studia podyplomowe. Jak pokazują wyniki Diagnozy Społecznej z 2013 roku, proces dokształcania nie dotyczy wszystkich w jednakowym stopniu. Aktywność edukacyjną podejmują przede wszystkim osoby młode w wieku 25-34 lat, z wyższym wykształceniem, zamieszkujące duże miasta. Co ciekawe, zdecydowanie częściej podnoszą swoje kwalifikacje kobiety niż mężczyźni.

Wiele uczelni oferuje studia podyplomowe, w których oprócz teorii są również zajęcia praktyczne. Takie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem specjalistów w danej dziedzinie. Wiele z tych osób pracuje także w firmach, gdzie ta wiedza jest wykorzystywana na co dzień. Dzięki temu słuchacze studiów podyplomowych mają pewność, że to, czego się uczą, ma konkretne wykorzystanie w praktyce.

Bardzo często szkoły oferujące studia podyplomowe współpracują z partnerami biznesowymi oraz całymi organizacjami. Studia te posiadają zarówno autorskie programy nauczania, jak i autorskie kierunki studiów, a zajęcia realizowane są w formie warsztatów, ćwiczeń, symulacji oraz case studiem.

studia podyplomowe gdynia

Kolejnym udogodnieniem jest dostosowanie programu studiów do funkcjonujących na rynku standardów, dzięki czemu osoby kończące studia podyplomowe mają pewność, że zdobyta wiedza i certyfikat będzie przydatny w przyszłości. To wszystko sprawia, że szkoły podyplomowe cieszą się coraz większym powodzeniem zarówno świeżo upieczonych magistrów, jak i kobiet dojrzałych, które chcą się dokształcić.

Mając na uwadze komfort uczestników, zajęcia odbywają się zawsze w niewielkich grupach, zwykle nie przekraczających 20 osób, a plan zjazdów jest tak dobrany, aby ze studiów podyplomowych mogły korzystać także osoby aktywne zawodowo i życiowo.

Najbardziej popularne kierunki studiów podyplomowych to: Administracja publiczna, Logistyka przedsiębiorstw produkcyjnych i spedycyjnych, Rachunkowość i podatki, Zarządzanie BHP, zarządzanie projektami, Doradztwo zawodowe, Marketing i public relations, Trener biznesu, Zarządzanie jakością, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Life and business coaching, Mediacje i negocjacje gospodarcze i pracownicze, Zarządzanie i przedsiębiorczość oraz Zintegrowane zarządzanie w IT.

studia podyplomowe gdynia