Mikrodermabrazja

0
1202
mikrodermabrazja
mikrodermabrazja

Coraz częściej spotykamy się z zabiegiem kosmetycznym jakim jest mikrodermabrazja. Aby wykonać ten zabieg, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Jego końcówka, która ma bezpośredni kontakt wygląda jak duży długopis. To właśnie ona ściera naskórek diamentową głowicą.

Mikrodemabrazja sama w sobie polega na ścieraniu naskórka warstwa po warstwie. Głowica, jaką ma wcześniej wspomniana końcówka, pokryta jest kryształkami naturalnego diamentu.

Zabieg Mikrodermabrazja jest bardzo bezpieczny, ponieważ sprzęt nie pozwala na pomyłkę człowieka. Głębokość ścierania jest regulowana, zaś najbardziej skuteczna kuracja obejmuje około 10 zabiegów.

Złuszczone komórki naszej skóry zastępowane są nowymi, ponieważ skóra pracuje. Wytwarza ona nowe, bardzo wartościowe komórki, które uwydatniają jej kolor, a także powodują, że wygląda na dużo młodszą. Dlatego mikrodermabrazja uznawana jest jako zabieg po części odmładzający.

Poniżej napisane są wskazania i przeciwwskazania. Warto pamiętać, że wiek nie ma wpływu, ani aktywność fizyczna. Na zabieg można umówić się w ciągu dnia, jednak jeśli nie wiemy jak nasza skóra się zachowa (zakładając, że chodzi o cerę) to ryzyko wzrasta. Nie ma się czego obawiać, ponieważ chodzi o zaczerwienieni skóry. U niektórych jest zarumieniona, u niektórych nie.

Systematyczność w stosowaniu mikrodermabrazji uchroni naszą skórę przed dotkliwym działaniem mrozu, słońca, przywróci także młodzieńczy wygląd. Skóra wytwarzając nowe komórki, robi się odporniejsza.

Zalety zabiegi Mikrodermabrazji:

Zabieg bezbolesny
W każdym wieku można go wykonać
Odmładzanie – likwiduje początkowe lub też drobne zmarszczki
Pobudza do wytwarzania elastyny i kolagenu w skórze oraz przyśpiesza krążenie krwi
Powoduje regenerację skóry
Można stosować go często

Wskazania do zabiegu Mikrodermabrazja

Trądzik pospolity
Łojotoki
Zaskórniaki
Blizny
Przebarwienia i odbarwienia skóry
Szary odcień skóry
Skóra wiotka i zmęczona (tu najlepiej połączyć z innymi zabiegami)

Ponieważ Mikrodermabrazja może być stosowana na skórę, nie tylko twarzy, wykonuje się ją osobom z problemami takimi jak:
cellulit
rozstępy
wiotkość skóry

Przeciwwskazania do Mikrodermabrazji:

stany zapalne skóry
łuszczyca
zakażenia grzybiczne skóry
nowotwór skóry

Bezpieczeństwo

Jak wspomniałam wcześniej, jest ono bardzo ważne. Gdyby coś poszło nie tak, diamentowa głowica mogłaby zetrzeć cały naskórek i powstałyby blizny. Na szczęście sprzęt do Mikrodermabrazji ma kontrolowaną głębokość ścierania.
Ważną rzeczą w przypadku bezpieczeństwa jest salon, w którym się to odbywa. Zanim zdecydujemy się na zabieg mikrodermabrazji, powinniśmy upewnić się czy kosmetyczka ma doświadczenie, a także jak wygląda salon. Mimo dobrego sprzętu załoga powinna przestrzegać BHP.