Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/ble123/domains/trojmiejskibazar.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Popularne kierunki studiów wybierane przez kobiety

poniedziałek, Kwiecień 17th, 2017

Jak zaobserwowano na przestrzeni lat, wybór kierunku studiów bywa niekiedy zależny od płci. Do niedawna najczęściej wybierane przez kobiety były kierunki pedagogiczne i humanistyczne. Panie częściej decydowały się na studia na uczelniach artystycznych np. ASP kierując się bardziej pasją i zainteresowaniami niż myśleniem o karierze zawodowej.

uczelnie wyższe Gdynia wsaib

Z biegiem czasu jednak sytuacja się zmienia, młode kobiety tuz po maturze bardzo często mają zaplanowaną edukację na najbliższe lata oraz plan rozwoju zawodowego w konkretnej dziedzinie.

Wciąż rozwijający się rynek pracy i wymagania pracodawców sprawiają, że kobiety coraz częściej potrzebne są w nowoczesnych branżach takich jak: e-commerce, project manager czy community manager.

wsaib uczelnie wyższe Gdynia

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne uczelnie z bogatą ofertą studiów I i II stopnia, ale również kierunków podyplomowych, które pozwalają na rozwój umiejętności w konkretnej branży.

Najbardziej obleganą, prestiżową uczelnią w Trójmieście jest WSAiB we Gdyni. Z każdym rokiem studia zaczyna tu coraz więcej pań.

Uczelnia wyższa Gdynia WSAiB

studia Gdynia wsaib

Jeśli chodzi o studia licencjackie to do najczęściej wybieranych kierunków należą tu management, studia menadżersko – prawne oraz finanse i rachunkowość.

Panie bardzo często decydują się również na studia prawnicze, natomiast wśród oferty studiów podyplomowych, w ostatnich latach prawdziwe oblężenie przeżywają kierunki takie jak HR business partner, marketing i PR w internecie oraz prestiżowe studia MBA Project Management.

wyższe uczelnie Gdynia wsaib

Ten ostatni kierunek daje naprawdę duże możliwości na rynku pracy i jest doceniany przez nowoczesne korporacje.
Studia MBA to szansa na atrakcyjne staże, nawiązanie wartościowych znajomości biznesowych i nabycie umiejętności docenianych na nowoczesnym rynku pracy.

Studia Gdynia WSAiB

studia magisterskie Gdynia wsaib

Jak mówią specjaliści, wybory współczesnych kobiet dotyczące nauki i pracy są ich drogą do niezależności. W tym temacie widzimy już wielki postęp, ale dużo zmian jeszcze przed nami. Zwykło się mówić, że pieniądze szczęścia nie dają – może jest w tym wiele prawdy, ale nie można zaprzeczyć, że dają one coś, bez czego nie sposób być wolnym człowiekiem – wybór, a co za tym idzie możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu.

WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU

IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI

ul. Kielecka 7

81-303 Gdynia

 

REKRUTACJA

tel.58 660 74 10

e-mail: rekrutacja@wsaib.pl

 

REKTORAT

tel.58 660 74 00

e-mail: rektorat@wsaib.pl

 

Polecamy:

Studia Gdynia

 

Odpowiedz